Regrutačný stan
Regrutačný stan

S takýmto odporúčaním vstupovali do zápolenia účastníci pretekov o Slovenský pohár v Zimnom plávaní  dňa 16. marca 2024 na Prírodnom kúpalisku Delňa Prešov. Súťaž sa konala pod záštitou primátora mesta Prešov. Organizátori privítali okolo stovky súťažiacich otužilcov, plavcov z celého Slovenska a ďalšiu stovku zvedavcov.

Pretekov sa zúčastnili slovenské osobnosti diaľkového plávania, ktoré preplávali napr. kanál La manche, Severný kanál a zdolali aj iné diaľkovo-plavecké svetové výzvy. Boli nimi Zoltán Makai, Richard Nyáry, Zuzana Jusková, Martin Šugár a ďalší. 

Priebeh súťaže spríjemňovali Prešovskí regrutátori, ktorí záujemcom hlavne vysvetľovali postup ako sa stať profesionálnym vojakom ozbrojených síl SR. Odpovedali na množstvo zaujímavých otázok.

Cieľom otužovania je zlepšenie telesnej kondície, upevňovanie zdravia a vôle. Otužovať môže každý zdravý človek, no najskôr by sa mal poradiť s lekárom. Ostáva veriť, že aj my na Regrutačnej skupine začneme už keď nie športovo tak aspoň rekreačne otužovať.

2

3

4

6

7

8

9

10

 

 

Si rozhodnutý?