5. pluk špeciálneho určenia je jedinou jednotkou špeciálnych síl v štruktúre Ozbrojených síl Slovenskej republiky a patrí do veľkej rodiny Síl pre špeciálne operácie.

Či už samostatne, v spolupráci s inými jednotkami Síl pre špeciálne operácie, alebo v súčinnosti s konvenčnými silami (pozemné sily, vzdušné sily, podpora) vykonáva široké spektrum aktivít v rôznych typoch prostredia. Navyše pri svojej činnosti často spolupracuje so spojencami alebo inými partnerskými silami mimo štátov aliancie.

Ak chceš slúžiť v 5. pluku špeciálneho určenia, pomôžeme ti a počas základného vojenského výcviku tvoju prípravu mierne „upgradneme“ - budú ťa mať pod krídlami inštruktori - špeciáli. Tam tvoja príprava nekončí, ale len začína. U nás ti dáme priestor pripraviť sa, spoznať nás a popasovať sa s výberom. Výber ku nám nie je ľahký, je náročný po fyzickej i mentálnej stránke, no je to jediná cesta, ktorá k nám vedie.

A koho vlastne hľadáme? Bojovníka – „operátora“, lídra malého tímu, odborníka v IT oblasti, zdravotníka, ženistu, zbraňového špecialistu, analytika. Potrebujeme aj podporu v podobe automechanika, vodiča, elektrotechnika, kuchára či logistu.
Ako príslušník 5. pluku špeciálneho určenia sa staneš odborníkom v rôznych oblastiach. Budeš vykonávať úlohy, ktoré si vyžadujú tvoj dôvtip, intelekt, ale i premýšľanie mimo bežného rámca. Naučíme ťa zvládať komplexné a krízové situácie, pri ktorých je potrebná vysoká úroveň pripravenosti, zodpovednosti, odvahy a taktických zručností.
Môžeš byť nasadený doma aj v zahraničí, čím budeš môcť podporiť bezpečnosť a záujmy našej krajiny.
Nezabúdaj, že byť príslušníkom 5. pluku špeciálneho určenia znamená stať sa aj nositeľom tradície a odkazu Jozefa Gabčíka a byť súčasťou veľkej rodiny Síl pre špeciálne operácie.
 

Crescid in adversis virtus - v ťažkostiach statočnosť rastie"

 

Viac info nájdeš: TU!

5.pluk specialneho urcenia

Požiadavky

  • vysoká fyzická zdatnosť a mentálna odolnosť
  • stredoškolské vzdelanie s maturitou/výučný list
  • schopnosť vzdelávať sa v odbornosti
  • tímový hráč
  • flexibilita a adaptácia

možnosti tvojej kariéry

Si rozhodnutý?