Fotka regrutačného auta
Fotka regrutačného auta

Príslušníci Regrutačnej skupiny Nitra odštartovali prezentáciu možností stať sa profesionálnym vojakom Ozbrojených síl SR.

Propagačno-regrutačný stan ste mali možnosť vidieť na Svätoplukovom námestí v Nitre počas Slávnostného nástupu, ktorý sa konal pri príležitosti vyslania profesionálnych vojakov do operácie UNFICYP dňa  6. septembra v Nitre.

Slávnostný nástup v Nitre

Spolu s príslušníkmi iných ozbrojených zborov sme sa zúčastnili na „Dni ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi“, ktorý sa organizoval v sobotu 9. septembra v priestoroch Vojenského historického múzea v Piešťanoch. Zaujímavé podujatie prilákalo návštevníkov všetkých vekových kategórií z blízka aj z ďaleka.

13. septembra sme „vyštartovali“ spolu s cyklistami Dukla Banská Bystrica a vydali sa na Medzinárodné cyklistické preteky „Okolo Slovenska 2023“. Už 67. ročník pretekov organizoval Slovenský zväz cyklistiky. Trasa viedla pelotón od východu až na západ našej krajiny. So štartom 13.9.2023 v Košiciach a s cieľom v Púchove 17.09.2023 regrutátori prešli so svojim propagačným vozidlom v reklamnom konvoji trasu o dĺžke 822,4 km cez mnohé mestá a obce Slovenska. 

Okolo Slovenska 2

Úspech sme mali aj na Burze práce v Nitre, kde sme podali informácie o podmienkach vstupu do OS SR, o možnostiach uplatnenia sa v OS SR a o benefitoch pre profesionálnych vojakov.

Nezabudli sme ani na mladšie vekové kategórie. Zavítali sme medzi žiakov ZŠ Jelenec, pre ktorých sme si počas branného cvičenia pripravili vedomostné súťaže a formou interaktívnych hier zapájali žiakov 2. stupňa ZŠ k vykonávaniu vedomostných ale aj zábavných činností. Uvedenou aktivitou sme priblížili študentom na škole nielen časť príprav, ktoré vojak musí ovládať, ale aj úlohy brannej výchovy, rozvíjania vlastenectva a brannej prípravy mladej generácie.

ZŠ Jelenec

Na záver mesiaca profesionálni vojaci zavítali medzi milovníkov automobilov na jedno z najobľúbenejších podujatí – Autosalón Autoshow 2023. Automobilový veľtrh sa konal od 28. septembra do 1. októbra na výstavisku Agrokomplex Nitra, kde príslušníci regrutačnej skupiny informovali občanov o podmienkach vstupu do OS SR, o možnostiach uplatnenia sa v OS SR a o benefitoch pre profesionálnych vojakov. Spolu s príslušníkmi regrutačnej skupiny tu svoju činnosť  odprezentovali aj príslušníci 12. mechanizovaného práporu Nitra. Pre priaznivcov boli pripravené statické ukážky zbraní, modulárneho systému, systému nočného videnia, techniky a dynamické ukážky sebaobrany.

Si rozhodnutý?